Druty w dłoń!
To kolejny rozdział włóczkowego graffiti, które towarzyszy wystawie "Wełną otulone". Jeśli robisz na drutach lub szydełkujesz, albo chcesz się tego nauczyć, przyłącz się do nas! 


Miłośników robótek i tych, którzy w Nowym Roku chcą się nauczyć robienia na drutach, czy szydełkowania zapraszamy do zamkowej Oranżerii w niedziele: 5 stycznia (godz. 10.00-12.00), a także 12 stycznia (godz. 10.00-12.00). 

Przypomnijmy, że wszystko zaczeło się od wystawy "Wełną otulone". Do współpracy zaprosiliśmy Kathrin Stalder i Helen Halbeisen z Bazylei, zajmujące się włóczkowym graffiti. Dzięki nim otuliliśmy wełną Zamek i jego otoczenie. Czarno-białe elementy włóczkowego graffiti to prezent od naszych gości dla Cieszyna, pozostałe kompozycje to dzieło sztabu miejscowych miłośniczek robótek ręcznych: Heleny Wrzecionko, Barbary Maliny i Krystyny Podulki z Pracowni Rękodzieła Artystycznego w Domu Narodowym. Do akacji włączyły się również Urszula Pieczonka i jej mama. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wełnianej fali! Dlatego przyłączcie się do nas!      


Druty w dłoń! 
Oranżeria Zamku Cieszyn
5 stycznia, 10.00-12.00