Zarządzanie czasem
"Czas to pieniądz"– to jedno z bardziej znanych porzekadeł. Uczymy się zarządzania pieniędzmi albo powierzamy to zadanie fachowcom. A czas? Potrafimy równie racjonalnie nim zarządzać?
O tym jak sobie radzić z tym wyzwaniem mówił Petr Kantor, czeski i polski trener biznesowy, absolwent Tokai University na kierunku management, który poprowadził kolejne spotkanie Klubu Przedsiębiorcy. Poprzez gry symulacyjne uczestnicy mogli uświadomić sobie m.in. jak każdy z nas różnie odczuwa upływ czasu. Nie zabrakło też podpowiedzi jak nim zarządzać. Można więc było usłyszeć, że planowanie "co do minuty" swojego dnia pracy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że ktoś z kim mamy się spotkać spóźni się, a cały plan się sypie. A to rodzi jedynie frustracje.  Warto więc planować dzień "zadaniowo". 

Dobrze też mieć pomysł jak wykorzystywać czas w sytuacjach, których nie możemy zmienić, typu korki drogowe. To świetna okazja, by uczyć się na przykład języków, ale niekoniecznie czas na wykonywanie ważnych telefonów czy podejmowanie znaczących decyzji. Warto natomiast bardziej zadbać o dni wolne. Niestety mocno skupiamy się na planowaniu i wypełnianiu różnymi zadaniami całego tygodnia, a zapominamy o czasie po pracy. Nie potrafimy go sensownie wykorzystać, by przynajmniej dobrze wypocząć.