Dzień Przedsiębiorczości dla szkół
Klub Przedsiębiorcy, działający w Zamku Cieszyn, zaprosił młodzież na spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Swoimi doświadczeniami podzielili się z młodymi ludźmi właściciele firm.
– Najważniejszy jest pomysł na biznes, choć wcielenie mojego pomysłu w życie zajęło dwa lata, ale jak się lubi to, co się robi, jest dużo łatwiej – mówił Bartłomiej Tabak z Rude Cat Studio.
O tym, że pasja jest najlepszą podwaliną do stworzenia firmy opowiadał także Janusz Mendera ze Strefy Wolności w Cieszynie. Potwierdzali to także inni młodzi przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Ich zdaniem równie ważne jest  budowanie sieci kontaktów.
– Już w liceum zacząłem nawiązywać znajomości, które bardzo mi się przydały, gdy założyłem firmę. Teraz mam grono zaufanych i sprawdzonych ludzi, z którymi współpracuję –  Piotr Klajsek,  właściciel firmy Nanei, prowadzący także portal południowo.pl. Jedną z osób, z którą współpracuje jest Marcin Jastrzębski z firmy Munro. Obaj przedsiębiorcy przekonywali, że trzeba robić wszystko małymi krokami, ale wiedzieć dokąd chce się dojść.
Z kolei Marcin Wieczorek z Even-Art Studio przyznał, że bycie przedsiębiorcą oznacza także uczenie się na własnych błędach.  
Jak rozpocząć tę niełatwą przygodę z własną firmą podpowiadała Anna Kańska–Górniak, gł. specjalista ds. przedsiębiorczości w Zamku Cieszyn. O sytuacji na rynku pracy mówiła Jolanta Krzykwa, doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie, a roli współpracy przedsiębiorców z projektantami – Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.  Podsumowaniem spotkania stały się słowa przytoczone przez Annę Kańską–Górniak:
„Nikt nie nauczy cię przedsiębiorczości lepiej niż ty sam!”.