Zamek Cieszyn kocha recykling

W Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn trwa akcja "Kocham recykling". Do 22 kwietnia, czyli Dnia Ziemi, zbieramy zużyte baterie. 


Zapraszamy w Dniu Zakochanych, 14 lutego, do udziału w piątej edycji "EkoWalentynek", czyli akcji "Kocham recykling". Do akcji włączyło się już ponad 100 miejscowości. W Cieszynie organizowana jest na Wzgórzu Zamkowym – w Punkcie Informacji Turystycznej oraz w siedzibie OFKI – 8 POKOI.

Każdy, kto przyniesie zużyte baterie do Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn w dniu 14 lutego, w godzinach od 9.00 do 17.00, otrzyma, jako podziękowanie za troskę o środowisko, lizakowe serduszko – to symbol, pokazujący, że nasza troska o środowisko powinna przejawiać się także w tak drobnych, codziennych nawykach, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Zużyte baterie i drobne elektroodpady będą zbierane do Dnia Ziemi – 22 kwietnia.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem "EkoWalentynek" jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu).


Zamek Cieszyn kocha recykling 
14.02.-22.04.16 
Informacja Turystyczna
Zamku Cieszyn