Wakacje z dizajnem - Przydasie. Trzecie spotkanie
Nie jest odkryciem stwierdzenie, że gazety starzeją się wyjątkowo szybko. Dzisiaj czytamy, jutro wyrzucamy. A może warto wcielać w życie inny scenariusz?
Mamy nadzieję, że inspiracją było trzecie ze spotkań z cyklu "Wakacje z dizajnem - Przydasie". Tym razem projektantka Magda Godawa zaprezentowała co można wyczarować z „wyczytanych” już gazet. Zdradzamy, że wyplatać z papieru można nie tylko kosze, ale i najróżniejsze inne pojemniki, a także lampy, czy biżuterię. 
Magda Godawa, tworząca makkireQu czyli recyklingowe obiekty użytkowe, zajmuje się tym od czterech lat. – Już wszyscy moi sąsiedzi są zaangażowani ekologicznie, bo przynoszą mi stare gazety - przyznała ze śmiechem podczas warsztatów w Cieszynie. Jak widać materiał nie jest trudno zdobyć. Potem pozostaje zastosować receptę ze strony projektantki: „a ja  kręcę, kręcę, kręcę, a następnie plotę, plotę, plotę. I kręci mnie bardzo to "recyklingowanie" i polecam tą czynność wszystkim”. Kręcili i pletli też uczestnicy warsztatów. Tworzenie papierowych koszy zajmuje trochę czasu i wymaga dużo cierpliwości, ale warto.  Uczestnicy warsztatów przekonali się także, że zbieranie makulatury to bardzo świetny pomysł.