Przestrzeń publiczna w czasach zarazy
Namawaimy do udziału w konkursuie, którego jesteśmy partnerem.  


Konkurs ''Przestrzeń publiczna w czasach zarazy'' organizuje Instytut Dizajnu w Kielcach, a Zamek został parterem tego przedsięwzięcia. 

Przestrzeń publiczna od zawsze była obszarem sprzyjającym interakcji i integracji. Miejscem otwartym, w którym spotykają się ludzie z różnych środowisk. Co się stanie, jeśli zmienią się reguły gry? Zakaz wychodzenia z domu i utrzymywanie dystansu dotyka to nas wszystkim, ale przed wszystkim osób najsłabszych. Seniorów ''uwięzionych'' w domach pomocy, osób bez dostępu do Internetu, chorych bez możliwości odwiedzin osób bliskich, dzieci. Jaki mimo wszystko utrzymać więzi społeczne? Czy Internet to jedyna opcja? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? 


Konkurs jest skierowany przede wszystkim do osób zajmujących się projektowaniem profesjonalnie oraz studentów kierunków artystycznych i projektowych. Nie wyklucza się zespołów interdyscyplinarnych np.: projektant(ka) + psycholog/ psycholożka, socjolog / socjolożka, filozof/filozofka etc. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Czekamy na Wasze odważne projekty - obecne czasy właśnie tego wymagają! Liczymy, że uda się wypracować rozwiązania, które będą służyć również po zakończeniu pandemii.

Partnerzy:
Europejskie Centrum Solidarności, magazyn autoportret i Zamek Cieszyn 


Etapy konkursu:
do 6 kwietnia 2020 – ogłoszenie składu jury
do 15 kwietnia 2020 3 maja 2020 – przyjmowanie zgłoszeń
do 30 kwietnia 2020 – wyniki konkursu 

Regulamin konkursu: link 
Załącznik nr. 1 umowa licencyjna: link 

 

Informacje: idkielce.pl
Przestrzeń publiczna w czasach zarazy

Etapy konkursu:
do 6 kwietnia 2020 – ogłoszenie składu jury
do 15 kwietnia 2020 3 maja 2020 – przyjmowanie zgłoszeń
do 30 kwietnia 2020 – wyniki konkursu

Organizator: 
Instytut Dizajnu w Kielcach
kontakt: info@idkielce.pl