Projektowanie informacji
Jak projektować informacje przeznaczone do druku oraz do publikacji ekranowej? Zapraszamy na wystawę projektów, które powstały podczas warsztatów z Danem Boyarskim.

Większość ludzi jest przekonanych, że informacja w magiczny sposób pojawia się w pełni ukształtowana, skrojona na miarę ich potrzeb. W rzeczywistości, projektanci komunikacji nadają kształt danym, rozumiejąc jak je przedstawiać za pośrednictwem słów, liczb, kształtów, kolorów i kompozycji.

Wystawa prezentuje przykłady informacji zaprojektowanych specjalnie do druku i do publikacji ekranowej, które powstały podczas dwutygodniowych warsztatów z Danem Boyarskim w Zamku Cieszyn (zobacz info o warsztatach). Swoje projekty zaprezentują: Iga Alberska, Kamila Dydak, Marta Gawin, Anna Kącka, Justyna Marczewska, Maciej Paszkowicz, Jola Polok, Maciej Sarna, Joanna Sowula, Sabina Sujecka, Kamil Śliwka, Marta Więckowska i Urszula Woźniak.Designing Information

Most people believe that information magically appears fully formed, ready to serve human needs. In fact, communication designers give shape to data, understanding how to visualize and communicate with word, number, shape, symbol, color, motion and arrangement. This exhibition shows examples of information design for paper and screen, the results of a two-week workshop at Zamek Cieszyn, 26 June–6 July 2012.


Otwarcie wystawy połączone z podsumowaniem warsztatów oraz prezentacją plakatów i filmów, które powstały pod kierunkiem Dana Boyarskiego - Zamek Cieszyn, 6 lipca, godz. 17.30


Wystawa Projektowanie informacji
6.07-19.08.2012
Oranżeria Zamku Cieszyn