Mobilny Kontener Designu
Piętnaście produktów polskich projektantów. Produktów zbliżonych do ideału, do Produktu Doskonałego. Wszystkie w Mobilnym Kontenerze Designu, który zawita do Cieszyna.

Od 27 sierpnia do 9 września na cieszyńskim rynku będzie można sprawdzić o jakich projektach mowa. Większość z nich posiada po kilka z listy piętnastu cech, które powinien mieć Produkt Doskonały, stworzonej przez specjalistów Design Silesia. Są to: funkcjonalność, jakość, strategia, estetyka, ekonomia, bezpieczeństwo, dystrybucja, innowacyjność, ergonomia, ekologia, komfort, dostępność, wytrzymałość, tradycja i technologia.

Producenci prezentowanych w Kontenerze produktów już dawno przekonali się o tym, że warto inwestować w dobre projektowanie. Design przynosi profity: wzrasta sprzedaż, powiększają się zyski, a zadowoleni użytkownicy przywiązują się do marki i chętnie sięgają po kolejne produkty. Mobilny Kontener Designu to sygnał, że dobry design oznacza  wymierne korzyści dla wszystkich, łącząc wspólne interesy projektanta, producenta i użytkownika.

Ponad 50 lat temu Malcolm McLean, ojciec transportu kontenerowego, zainwestował cały swój majątek w przebudowę tankowca w statek, który mógłby przewozić kontenery załadowane towarem. W 1965 roku  kontenerowiec Ideal X wypłynął  z  Newark do Houston. 13 maja 2012 roku w swoją podróż wyruszył Mobilny Kontener Designu, na którego trasie znalazł się także Cieszyn.  Jest to możliwe dzięki projektowi Design Silesia, który ma na celu stworzenie pomostu pomiędzy projektantami, producentami i użytkownikami tak, by poprzez dobry design wspomóc rozwój regionu oraz śląskich przedsiębiorstw.

Mobilne Kontenery zostały zaprojektowane przez biuro SOKKA z Gliwic
oprawa graficzna: Marta Gawin
kurator projektu: Michał Latko
Koordynacja projektu: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris

Mobilny Kontener Designu
Rynek w Cieszynie
27 sierpnia - 9 września
godz. 11.00 - 18.00