Lato po góralsku
Miniwystawa koronki, elementów stroju góralskiego, ozdób i wyrobów rymarskich, a także oryginalne przedmioty inspirowane folklorem. Do oglądania i do kupowania! 
 

W zamkowej Informacji Turystycznej można zdobyć nie tylko informacje, ale w działającym tu sklepiku  kupić wyroby tradycyjnego i artystycznego rzemiosła oraz wyjątkowe przedmioty autorstwa polskich projektantów.

Lato po góralsku
- to różne oblicza folkloru, i te bardzo klasyczne, i te zupełnie współczesne. Zapraszamy do oglądania miniwystawy oraz na zakupy - w zamkowym sklepie można znaleźć wyroby z drewna, ze skóry, ceramikę oraz koronkę w najróżniejszych wcieleniach.  Na uwagę zasługuje także szereg interesujących książek i publikacji  poświęconych m.in. tematyce regionalnej. 

W Informacji Turystycznej można otrzymać także wiele, najróżniejszych, bezpłatnych informatorów i publikacji, m.in. Śląskiej Organizacji Turystycznej. Wśród nich:

Atlas rowerowy
  – przewodnik po szlakach rowerowych polskiej części Euroregionu Śląsk Cieszyński oraz po polsko-czeskiej Pętli Euroregionalnej.

Śląskie
– multimedialny przewodnik po województwie śląskim, w kilku wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, czeskiej, włoskiej, francuskiej, ukraińskiej i holenderskiej).

Cieszyn – przewodnik dla refleksyjnego turysty
– przewodnik w wersji anglojęzycznej autorstwa Władysława Sosny.

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego
– mapę szlaku nagrodzonego złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Śląsk Cieszyński
– folder prezentujący wybrane atrakcje Śląska Cieszyńskiego w języku polskim, czeskim i angielskim.

broszury prezentujące: Szlak stroju cieszyńskiego, Szlak tradycyjnego rzemiosła, Szlak zamków nad Piotrówką, Szlak uzdrowisk, Szlak myślistwa, Szlak starówek, Wiślaną trasę rowerową i Drogę książęcą – Via Ducalis.


Dużą dawkę informacji można również zdobyć dzięki takim publikacjom jak:  

Pełna kultura – miesięcznik, bielski magazyn aktualności. Aktualności są podzielone na kategorie, m.in. muzyka, galerie, teatr, książki i muzea.

Lady’s Club – ogólnopolski, ekskluzywny, magazyn dla kobiet wydawany regionalnie.

Relacje-Interpretacje – Kwartalnik Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Jego celem jest dokumentowanie wydarzeń, mniejszych i większych, z życia kulturalnego regionu, z Bielska-Białej, a także powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego.

Notes na 6 tygodni – prezentuje najnowszą kulturę polską ze szczególnym naciskiem na projektowanie, architekturę, przestrzeń publiczną i sztukę. Zawiera bogato ilustrowaną część z informacjami o najciekawszych aktualnych wydarzeniach kulturalnych.

Wiadomości Ratuszowe – informator Urzędu Miejskiego w Cieszynie, ukazujący się co dwa tygodnie w piątek.
Informacja Turystyczna i sklep Zamku Cieszyn
czynna codziennie: 10.00 – 18.00
tel. +48 33 8510821 wew. 14 
mgrala@zamekcieszyn.pl
mnowak@zamekcieszyn.pl