Kocham recykling
Choć Walentynki już za nami, wciąż można przynosić od Informacji Turystycznej zużyte baterie, udowadniając że troszczymy się o środowisko każdego dnia!  
 
 

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek  ok. 10 tys ton baterii, które po zużyciu stają się niebezpiecznymi odpadami, bo zawierają m.in. ołów czy rtęć. Zgodnie z prawem krajowym i unijnym Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku! Zbierajmy je więc!

Doskonałą okazją do zbiórki baterii była akcja "Kocham recykling", organizowana w Dzień Zakochanych - 14 lutego w całej Polsce. Przyłączył się do niej także Zamek Cieszyn. 
Choć Walentynku już za nami, wciąż można przynosić od Informacji Turystycznej zużyte baterie.

Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik, zaprasił do udziału, obiecując, że każdy kto przyniesie zużyte baterie, dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serce. To oczywiście tylko symbol, pokazujący, że nasza troska o środowisko powinna przejawiać się także w tak drobnych, codziennych nawykach, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Dlatego zbiórka trawa nadal!

Kocham recykling

Informacja Turystyczna
Zamku Cieszyn

godz. 9.00 - 17.00
 

Koordynator akcji
w Cieszynie
:
Magda Grala

mgrala@zamekcieszyn.pl
tel. 508 200 245