Dzienniki fotografa
Podróżował i fotografował.  Liczba krajów, które odwiedził robi wrażenie. "Dzienniki fotografa" to opowieść Łukasza Jaworskiego o Indiach i Iranie. - Ta wystawa pokazuje jak ludzie żyją tam zupełnie inaczej od nas, a choć często mają naprawdę niewiele, zachowują radość, są szczęśliwi – mówiła podczas wernisażu Agnieszka Jagiełło, siostra Łukasza Jaworskiego.
W otwarciu wystawy uczestniczyli także rodzice oraz znajomi autora. Dla wszystkich był to wzruszający moment. - Zapraszam państwa na wspaniałą podróż, choć dla mnie i dla rodziny ta wystawa to podróż trudna, ale niezmiernie ważna – zdradziła siostra Łukasza Jaworskiego.
- Mówi się, że czas leczy rany, więc wydawałoby się, że będzie łatwiej. Nie wiem czy tak było. Łukasz był pierwszym stażystą w Zamku, zupełnie wyjątkowym. Bardzo się cieszę, że otwieramy tę wystawę podczas "Skarbów z cieszyńskiej trówły", bo sami nie wiemy kiedy ktoś z grona kolegów, pracowników "przechodzi" do kategorii "skarb". Łukasz jest naszym "skarbem" – mówiła Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.  
Wystawę "Dzienniki fotografa" można oglądać do 30 października.
Organizację wystawy odbywającej się w ramach "Skarbów z cieszyńskiej trówły" wsparli:
Podziękowania kierujemy także do Kwiaciarni Włoskiej z Cieszyna
Pochodzący z Cieszyna fotograf i podróżnik zginął tragicznie w noc Zmartwychwstania 4 kwietnia 2010 w Lalibeli, w Etiopii.