Dizajn po śląsku
Poprawiają jakość przestrzeni publicznej, z sukcesem konkurują na międzynarodowych rynkach, ułatwiają i ubarwiają codzienne życie.

To nagrodzone i wyróżnione w konkursie "Śląska Rzecz" produkty, projekty graficzne i – wybierane po raz pierwszy – usługi. – Na Śląsku istnieje coraz więcej innowacyjnych firm, które swój rozwój i umacnianie pozycji osiągają poprzez inwestowanie w dizajn oraz kreowanie nowej jakości wyrobów. Taka strategia pozwala firmom na dotarcie do coraz bardziej wymagających klientów, pozyskanie nowych rynków oraz efektywną promocję – komentuje Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, który jest organizatorem już siódmej edycji konkursu. 

W tym roku nagrodzone i wyróżnione produkty, projekty graficzne i usługi ze wszystkich edycji konkursu trafiły na stałą wystawę zorganizowaną w ramach projektu Design Silesia. Powstała kolekcja "Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz", która udowadnia, że symbolem regionu staje się dobre wzornictwo. Będzie ona także pretekstem, by mówić o roli projektanta, o jego współpracy z przedsiębiorcą, a także pokazywać cały proces projektowy, od wstępnych szkiców po gotowy produkt. Z myślą o najmłodszych gościach wystawy powstała edukacyjna przestrzeń dla dzieci. Będą tu organizowane wykłady, warsztaty i spotkania z projektantami. Wierzymy, że nie tylko najmłodsi, ale wszyscy odwiedzający otrzymają rzetelną dawkę informacji na temat wzornictwa, podaną w atrakcyjny sposób.


"Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz"

Otwarcie: 15 czerwca godz. 12.00, sala ekspozycyjna Zamku
Wystawa czynna codziennie: 10.00 - 17.00


Patroni honorowi:
Ministerstwo Gospodarki
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Marszałek Województwa Śląskiego
Burmistrz Miasta Cieszyna 

Partnerzy:
Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Patroni medialni:
Gazeta Wyborcza
Polskie Radio Katowice
TVP Katowice
Design Alive!
Domo +


Dziękujemy
firmom: ARBUD, DOBMAR, HOKUS-POKUS, IKER, PILCH, SIKKENS, OL-BUD BIS;
drukarniom: FOPS, TIMES;
wydawnictwom: CZERWONY KONIK, MUCHOMOR, TATARAK;
za pomoc w stworzeniu stałej ekspozycji "Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz"