Warsztaty: Zarządzanie dizajnem
Holenderski projektant Aart van Bezooyen, specjalista od nowych materiałów, będzie gościem Śląskiego Klastra Dizajnu.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm i instytucji uczestniczących w Śląskim Klastrze Dizajnu do udziału w kolejnym spotkaniu poświęconym tematyce zarządzania dizajnem. Pozostali zainteresowani będą mogli skorzystać z transmisji on-line (http://www.transmisja.sx.pl/)

Spotkanie warsztatowe: Zarządzanie dizajnem z elementami finansowania innowacji 

Termin:  26 marca 2012 

Miejsce: Sala konferencyjna w Oranżerii, Zamek Cieszyn, ul. Zamkowa 3abc w Cieszynie


Gościem Klastra będzie Aart van Bezooyen, holenderski projektant, który na stałe mieszka i pracuje w Hamburgu. Tam też w 2005 założył Material Stories, gdzi łączy swoje doświadczenie we wzornictwie przemysłowym z prawdziwą pasją do materiałów. Obecnie wykłada materiałoznawstwo i dizajn na Minerva Academy for Fine Arts & Design w Groningen oraz University of the Arts w Bremen. Ponadto wspiera firmy w obszarze materiałoznawstwa, dizajnu koncepcyjnego i myślenia strategicznego. Podpowiada jak najlepiej wykorzystywać materiały do tworzenia konkurencyjnych, kreatywnych i trwałych projektów. 

O najnowszych programach finansujących inwestycje i badania opowie Izabela Banaś, przedstawicielka PARP. Beata Fabisiak z Uniwersytetu Przyrodniczego pokaże na konkretnych przykładach jak dzięki środkom unijnym udało się nawiązać współpracę z sektorem meblarskim. Ponadto będziemy rozmawiać o celach i modelach wzajemnej współpracy. Wybierzemy również Radę Klastra. 

W trakcie spotkania, od godziny 10.00, planowana jest transmisja on-line wykładów z myślą o pracownikach firm i jednostek B+R oraz studentach. Zainteresowane instytucje prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci skorzystania z tej formy udziału w spotkaniu. 
 
Program: 
9.30 – 10.00  Rejestracja
10.00 – 10.20  Powitanie /Ewa Gołębiowska, Dyrektor Zamku Cieszyn/
10.20 – 12.20 Innowacyjne materiały a metody zarządzania dizajnem  /Aart van Bezooyen Material Stories, Minerva Academy for Fine Arts & Design, Groningen, Niemcy /
12.20 – 12.40  Przerwa kawowa
12.40 – 13.20  Finansowanie innowacji  /Izabela Banaś, PARP/
13.20 – 13.40  Transfer technologii i innowacji do przemysłu – przykład wykorzystania dotacji  /Beata Fabisiak, Uniwersytet Przyrodniczy, Katedra Meblarstwa/
13.40 – 14.00  Fundusze zalążkowe /Luk Palmen, InnoCo/
14.00 – 14.30 Lunch
14.30 – 15.50  Moderowana dyskusja /Luk Palmen, InnoCo/

Obecność obowiązkowa. Spotkanie organizowane wyłącznie dla przedstawicieli uczestników Klastra. Zapraszamy maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Wypełnione zgłoszenia prosimy przesłać do 22 marca 2012r. faks: (33) 851 08 21 w. 16, mail: jkielkowski@zamekcieszyn.pl, adres: Zamek Cieszyn, Zamkowa 3abc, Cieszyn 43-400.


Projekt Śląski Klaster Dizajnu jest współfinansowany z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.