Spotkanie Biznesu
Po raz 18 w ogrodach Konsulatu Generalnego RP spotkają się przedsiębiorcy z Polski i Czech.

To najbardziej prestiżowe spotkanie przedsiębiorców z Polski i Czech organizuje Czesko-Polska Izba Handlowa we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Ostrawie oraz Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze.

Spotkanie Biznesu, które zaplanowano na 15 czerwca,  zainauguruje konferencja gospodarcza "Republika Czeska - Polska. Otwieramy platformę współpracy w ramach Europy Środkowej" (godz. 10.00, Ratusz w Ostrawie, Ostrava, Prokešovo náměstí 8, sala posiedzeń nr 306).  Jej celem jest omówienie wspólnych płaszczyzn współpracy obu krajów w ramach Europy Środkowej i zwrócenie uwagi na współpracę regionów przygranicznych.

XVIII Spotkanie Biznesu w ogrodach Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie rozpocznie sie o godz. 15.00. Imprezie towarzyszy Czesko-Polska Giełda Kooperacyjna, organizowana wspólnie z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (godz. 16.00 – 18.00). Będą na niej reprezentowane branże: metalurgiczna, energetyczna, metalowa, spożywcza, marketing/reklama, usługi, transport/logistyka i turystyka. 

Co roku w Spotkaniu Biznesu uczestniczy ponad 250 osób, w tym przedstawiciele czeskich i polskich firm, ministerstw i samorządów obu krajów.