Klaster na designSupermarket
Trudno wyobrazić sobie 21 wiek bez supermarketów, które stały się świątyniami konsumpcji. designSUPERMARKET to oryginalna odpowiedź na to zjawisko. W Pradze gości Śląski Klaster Dizajnu.

W Republice Czeskiej jest już tak wiele supermarketów, że przeniknęły na wskroś życie każdego. designSUPERMARKET to oryginalna odpowiedź na to zjawisko, próba przywrócenia równowagi poprzez zupełnie inne doświadczenie. designSUPERMARKET proponuje spotkanie z przedmiotami, które nie są wytworami masowej produkcji, a niepowtarzalnymi, wysokiej jakości projektami młodych autorów. Do dyspozycji projektantów oddano drugie piętro w Palác Archa w centrum Pragi. Obok projektantów i studiów, można zobaczyć prace młodych autorów.

W gronie tym znalazł się Śląski Klaster Dizajnu, który reprezentują: Pracownia Ceramiczna Bogdana Kosaka, Kafti Design, Małgorzata Pękala DesignFundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z ich marką "Well Done". Mistrzostwo w rzemiośle połączone z odrobiną humoru to znak rozpoznawczy całej czwórki.

Interesująco zapowiada się także program, w którym znalazły się wykłady i debaty. designSUPERMARKET odwiedzi światowej klasy publicysta, kurator i ikona nie tylko włoskiego designu -  Fulvio Ferrari, który wygłosi wykład, a także zainauguruje nowy magazyn grupy artystycznej OKOLO. Gościem festiwalu będzie również Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, której spotkanie zaplanowano na 8 grudnia o godz. 19.30. Rozmowę poprowadzi dziennikarz i publicysta David Kallista.


designSUPEMARKET’12
6. – 9.12. 2012
Palác Archa, Na Poříčí 26, Praga