designSUPERMARKET
Boże Narodzenie nie musi być najbardziej stresującą porą roku –  przekonują organizatorzy szóstej edycji designSUPERMARKET. I zapraszają do udziału w imprezie polskich projektantów i producentów.
 

Trudno już wyobrazić sobie XXI wiek bez supermarketów, które stały się świątyniami konsumpcji, z własnymi strategiami marketingowymi i polityką sprzedaży. Jest ich tak wiele w Czechach, że przeniknęły na wskroś życie każdego.  DesignSUPERMARKET to oryginalna odpowiedź na to zjawisko, próba przywrócenia równowagi poprzez zupełnie inne doświadczenie. designSUPERMARKET proponuje spotkanie z przedmiotami, które nie są wytworami masowej produkcji, a niepowtarzalnymi, wysokiej jakości projektami młodych autorów. 

Projektanci i graficy, szczególnie stawiający pierwsze kroki w zawodzie, mają niewiele okazji do zaprezentowania swoich prac odbiorcom. Tym bardziej, że konkurencja międzynarodowych firm i marek jest ogromna.  Czechy jeszcze nie posiadają platformy, która mogłaby promować młodych projektantów, oferując na przykład przestrzeń wystawienniczą. designSUPERMARKET stara się wypełnić tę lukę, zapewniając miejsce do spotkań, wymiany kontaktów oraz pomysłów. 

Do dyspozycji projektantów zostanie oddane drugie piętro (1600 metrów kwadratowych) w Palác Archa w centrum Pragi.  Główna ekspozycja będzie poświęcona sześciu najważniejszym obszarom projektowania, a obok projektantów i studiów, będzie można zobaczyć prace młodych autorów. Interesująco zapowiada się także program, w którym znajdą się wykłady i debaty. designSUPERMARKET odwiedzi światowej klasy publicysta, kurator i ikona nie tylko włoskiego designu - Fulvio Ferrari, który wygłosi wykład, a także zainauguruje nowy magazyn grupy artystycznej OKOLO.  Gościem festiwalu będzie również Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, który jest partnerem designSUPERMARKET.
 
 
  


designSUPEMARKET
6 – 9.12. 2012
Palác Archa, Na Poříčí 26, Praga

zgłoszenia do 5 listopada


Pliki do pobrania